Plán činnosti

Pietní minuta ticha 7.12.2022

Na žádost GŘ HZS proběhla dne 7.12.2022 od 15:00 hod. pietní minuta ticha za zesnulého dobrovolného hasiče u zásahu.
https://sdhtehovec.rajce.idnes.cz/SDH_Tehovec_-_JSDHO_-_pietni_minuta_ticha/
https://tv.blesk.cz/video/8074031/minuta-ticha-za-dobrovolneho-hasice-honzu.html
https://eurozpravy.cz/domaci/tragedie-pri-zasahu-u-pozaru-domu-v-novem-boru-zemrel-dobrovolny-hasic.tukvwdiq

Výjezdní školení Rezek - 25.-27.11.2022

Ve dnech 25.-27.11.2022 jsme absolvovali závěrečné školení výcvikového roku v Rokytnici nad Jizerou osada Rezek. Zúčastnilo se 13 členů naší výjezdové jednotky, což je slušný počet. Díky za účast.
Školení se skládalo z témat vydaných GŘ pro rok 2022. Veškeré učivo jsme shrnuli psaním závěrečných testů. Chtěl bych všem poděkovat za účast a zodpovědný přístup k daným tématům. Hlavně díky Jarinovi za zajištění veškerého proviantu. Myslím, že všem moc chutnalo. Další poděkování patří Petru Šmídovi za seznámení s novinkami v radiokomunikaci. Poslední velké díky patří Martinu Bílkovi za perfektně připravené téma zdravovědy i s patřičnými pomůckami.
Závěrem vlastně díky všem a doufám, že se těšíte na příští rok 2023.
Za JSDHO Tehovec Míla Dlabač
Pro přiblížení akce foto v galerii: https://sdhtehovec.rajce.idnes.cz/SDH_Tehovec_2022_-_muzi_-_soustredeni/

Školení výjezdových jednotek okrsku č. 5 Mukařovsko 13.11.2022 zámek Kostelec nad Černými lesy

V neděli 13.11.2022 se členové naší jednotky Marek Nečas, Tomáš Bílek, Jiří Vacíř a Petr Šmíd zúčastnili školení okrsku č. 5.Hlavní téma byl průzkum objektu a evakuace osob na zámkuv v Kostelci nad Černými lesy. Po návratu nás seznámili s průběhem školení, které si pochvalovali a určitě bylo přínosem pro naši jednotku. Seznámili jsme se s dalším složitým objektem v našem okolí pro případ mimořádné události.
Díky všem zúčastněným za proškolení ostatní členů jednotky
Za JSDHO Tehovec Míla Dlabač


Polygon Příbram 20.2.2016

Výjezdní školení Rezek - 27.-29.11.2015

Ve dnech 27. až 29. listopadu proběhlo závěrečné školení výjezdové jednotky našeho sboru, zúčastnilo se 13 členů, osobně jsem čekal větší účast. V pátek ráno jsme měli sraz v 8.00 hodin u hasičárny, naložili potřebný materiál a proviant, a vyrazili jsme směr osada Rezek. Cestou proběhla malá svačinka a v Nové Pace nákup chybějícího proviantu. Okolo dvanácté hodiny jsme dorazili na místo a dali si oběd v místní restauraci. Poté hurá na naši chatu se ubytovat.

V odpoledních hodinách začalo školení a psaní testů na témata vydaná generálním ředitelstvím pro rok 2015. Okolo těchto témat se vedla bujná diskuze, z čehož mám osobně radost. Aspoň  jsme si vše vysvětlili a upřesnili.

V sobotu ráno jsme začali opakováním základů zdravovědy a také studiem nové techniky hašení proudnicemi. Také jsme shlédli i pár videí z Požárů. K večeru se část jednotky vydala na koupání do bazénu v sousední chatě a večer bylo příjemné posezení u Zlatého slavíka.

V neděli  ráno proběhl úklid, zaplacení chaty, oběd a hurá domů připravovat naší další akci .... rozsvěcení vánočního stromu..... Počasí bylo na hory krásné, lehce pod nulou. V neděli nasněžilo skoro 10 cm, takže cesta domů nic moc. Vše se ale zdařilo a advent jsme stihli.

Tak na závěr – DÍKY všem zúčastněným.

za JSDH Dlabač Miloslav

foto z akce: http://sdhtehovec.rajce.idnes.cz/SDH_Tehovec_2015_-_muzi_-_skoleni_Rezek/

Memoriál Bédy Černého - noční soutěž Dolínek 

31.10.2015


Dne 31.10. jsme se vydali na již 20. ročník „Memoriálu Bédy Černého“, soutěže, kterou všichni znají spíše jako „Noční Dolínek“.

V šestičlenném družstvu soutěžili: Martin Bílek, Tomáš Bílek, Jarda Nečas, Marek Nečas, Aleš Hořický ml., Tomáš Přibyl. Jako rozhodčí jel Jirka Vacíř.

První disciplína byla jako jediná za světla a za účasti ostatních družstev. Je to štafeta, kde každý z družstva plní jiný úkol. Menší překvapení pro nás bylo, že oproti minulým rokům se pozice ve štafetě před vyběhnutím losovali. Do poslední chvíle tedy Martin s Markem trnuli, že si vylosují poslední úsek, což bylo zdolání 2m bariéry i s „dýchacím přístrojem“. Naštěstí toto číslo vytáhl Příba a všem se ulevilo (nevím teda, jestli byl Příba spokojený, ale dal to parádně).

Poté jsme už čekali na tmu, abychom mohli vyrazit na trať. Tentokrát na nás čekalo celkem 17 disciplín, o kterých jsme, jako vždy kromě názvu skoro nic nevěděli. Přejezdy na stanoviště byly podle GPS souřadnic, které jsme dostali na předešlé disciplíně. Vysvětlení disciplíny od rozhodčího bylo pouze pro velitele a spojku. Již v časovém limitu musel velitel vysvětlit úkol celému družstvu.

Ne vždy se nám disciplína vyvedla přesně podle našich představ, ale nestalo se ani jednou, že bychom úkol vyloženě pokazili.

Plnili jsme úkoly na rychlost, na taktiku, přesnost, zdravovědu.

Po absolvování všech stanovišť jsme se ve dvě hodiny ráno vrátili na základnu do Dolínku, dali si zasloužený guláš a už jen čekat na ostatní družstva a vyhlášení výsledků. Průběžné výsledky jsme nesledovali, chtěli jsme se nechat překvapit.

O to větší radost jsme měli, když se vyhlašování postupně blížilo k vítězi a nás ještě nehlásili. Po vyhlášení třetího místa zbyl pouze Tehovec a domácí Dolínek, teď to bylo kdo z koho. VYŠLO TO, domácí vyhlásili na druhém místě a my jsme si mohli oddechnout a poslechnout si, jak Olda vyhlašuje „A na prvním místě se již po několikáté umístilo družstvo TEHOVEC“

Bylo to nádherné zakončení celého soutěžního ročníku, který byl pro nás zatím nejúspěšnější.

Už jen příjezd do Tehovce, tradiční zastávka u Miloše a hurá slavit.

Děkuju všem klukům z družstva za senzační rok plný úspěchů a doufám, že ten příští bude přinejmenším stejně dobrý.

Martin Bílek

 

Závěrem přidám již tradiční zhodnocení od Jardy Nečase.

…Dalo by se říct, že noční soutěž byla vyvrcholením úspěšného soutěžního roku 2015. Nevím, jestli to přišlo jenom mě, nebo jestli jste to tak cítili všichni, ale asi nikdy jsem na noční nezažil takovou pohodu a klid. Rozhodně to nebylo kvůli tomu, že by nám bylo jedno, jak to dopadne, naopak. Dvacátý ročník noční bylo něco zavazujícího, nikdo o tom nemluvil, ale všem bylo jasné, že vyhrát zrovna letos by bylo krásným podtržením úspěchů z let předešlých. A my to chtěli a moc. Přesně jsme věděli, pro co jsme si letos do Dolínku přijeli a za tím jsme si šli. Prostě štafeta, pak počkat na tmu, odmakat těch sedmnáct disciplín a sebrat zlatou, to byl náš cíl. Nemyslím to nijak povýšeně, každý kdo noční zkusil, ví, že 90% disciplín není rozhodně žádná legrace, spíš to přičítám tomu, že jsme věřili sami v sebe, byli jsme přesvědčeni, že to zase můžeme vyhrát a to se nám povedlo. Něco se nám úplně nepovedlo? O.K., jedeme na další stanoviště a tam to roztrhneme. Doufám, že nám tahle partička ještě nějakou dobu vydrží, protože je mezi námi absolutní důvěra v toho druhého, víme a umíme si pomoct…a navíc je u toho sranda…hádky jsou jen okamžitým uvolněním emocí, stejně si z toho hned děláme pr…

Každopádně díky za tuhle sezónu 2015, užil jsem si jí maximálně a chtěl bych, aby se nám podobně dařilo i v příštím roce…jedeme si pořád to svoje…   AMOK 

29.10.2015

Dne 29.10.2015 proběhlo v jedné z říčanských škol taktické prověřovací cvičení AMOK – útok aktivního střelce. Naše jednotka byla vyslána po vyhlášení II. stupně poplachu na místo události, kde jsme po nahlášení veliteli zásahu vyčkali v bezpečné zóně, až nás bude potřeba. Po zneškodnění střelců Policií ČR jsme byli povoláni k evakuaci zraněných z celé školy. Někteří z nás přímo vynášeli raněné na nosítkách, jiní zase pomáhali stavět stany HZS a ZZS.

Po prohledání celé školy a ujištění se, že všichni ranění jsou v bezpečí vyvedeni a v péči záchranné služby, bylo celé taktické cvičení ukončeno.

Celá akce byla pro naši jednotku velkým přínosem.  Jedna z našich dalších plánovaných akcí mimo sběru železného odpadu a repase malé hasičárny je závěrečné školení výjezdové jednotky, které bychom rádi uskutečnili koncem listopadu opět na horské chatě Rezek. Napíšeme testy, zopákneme zdravovědu, naučíme se, co ještě neumíme, a pak hurá zpátky domů k maminkám. Tak nám  držte palce.
za JSDHO Tehovec
Miloslav Dlabač

Odborná příprava družstev JSDHO/SDH - "Za tři rohy" Mukařov 12.9.2015

Závěrečné školení - Rokytnice nad Jizerou - Rezek  21.-23.11.2014 

O víkendu 21.-23.11.2014 jsme se s výjezdovou jednotkou zúčastnili závěrečného školení výcvikové roku 2014 v Rokytnici nad Jizerou, osada Rezek. Již po několik let se toto školení koná právě na horské chatě Rezek. Moc se nám tu líbí.

Na expedici jsme vyrazili v pátek ráno. Cestou jsme nakoupili zásoby potravin, abychom se nemuseli rozptylovat nákupy během víkendu. Na místo jsme dorazili okolo poledne. Hned jsme se ubytovali.

Odpoledne nás čekalo opakování základů zdravovědy. Díky Martinovi B. jsme s sebou měli cvičnou "Andulu" a "tubus" na umělé dýchání. Takže kromě teorie si všichni přítomní vyzkoušeli masáž srdce a umělé dýchání v praxi. Celou sobotu jsme věnovali testů, které obsahovaly témata školení pro rok 2014. V neděli následně proběhla diskuze k těmto tématům.

Pak už nezbylo než uklidit chatu a hurá domů k manželkám.

Všem "účastnímkům zájezdu" děkuji za odpovědný přístup k daným tématům školení a vypracování testů.

Miloslav Dlabač - velitel JSDHO Tehovec

Foto z akce viz. galerie:
http://sdhtehovec.rajce.idnes.cz/SDH_Tehovec_2014_-_muzi_-_Rezek_skoleni/

Odborná příprava družstev JSDHO/SDH - Za tři rohy Mukařov 14.9.2013

Fotky z akce:
http://jirkavac.rajce.idnes.cz/SDH_Tehovec_Za_3_rohy_Mukarov_14.9.13/

Odborná příprava družstev JSDHO/SDH - Za tři rohy Mukařov 1.9.2011

Fotky z akce:
http://sdh-tehovec.rajce.idnes.cz/Soutez_Mukarov_1.%2C9.2011/


Tématické školení Všestary 27.11.2011

Foto z akce:
http://sdh-tehovec.rajce.idnes.cz/Cviceni_VSESTARY_27.11.2011/